מאמרים

לימודי תואר ראשון באנגלית במכללות – תחום מבוקש באסיה

לימודי תואר ראשון באנגלית במכללות – תחום מבוקש באסיה

כאשר אנחנו ניגשים לבחור את התואר הראשון שנלמד, אחד השיקולים העיקריים העומדים לנגד עינינו הוא – "מה נעשה עם התואר" במובן של – איזו עבודה ניתן להשיג עם התואר שאנחנו מתכוונים ללמוד? האם הלימודים המפרכים לתואר ראשון ישתלמו גם בהכנסה העתידית שלנו?

בקטע הבא נציג מקצוע אחד מסוים אשר מהווה אמצעי פרנסה פוטנציאלי אטרקטיבי ביותר עבור בוגרי תואר ראשון באנגלית, אשר נחשב על פי רוב לתואר אשר אינו נושא תשואה גבוהה במיוחד, או במילים פשוטות יותר – אם מעוניינים במקצוע מכניס ומניב עדיף ללמוד כלכלה, משפטים או ראיית חשבון במקומו. ובכן, בשנים האחרונות עלה באופן ניכר הביקוש לבוגרי תואר באנגלית דווקא מכיוון לא כל כך צפוי – מדינות המזרח הרחוק.

כמו כל דבר במזרח הרחוק בשנים האחרונות, גם הביקוש לבוגרי תואר באנגלית מגיע בעיקר מסין, אך לא רק – גם בהודו, תאילנד ומדינות אסיאתיות קיים ביקוש הולך וגובר לבוגרי תואר באנגלית, וזה כמובן לצורך איוש משרות של מורים לאנגלית.

המזרח הרחוק אשר היה די רדום במהלך ההיסטוריה זוכה להתעוררות חסרת תקדים בעשורים האחרונים הן מבחינה כלכלית – תעשייתית, והן מבחינת רמת הפתיחות לעולם ומעורבות בקהילה הבינלאומית.

המשך מאמר